Indiai töltött zöldséges táska

Indiai töltött zöldséges táska

Leírás:

Ennek a töltött zöldséges táskának az eredeti neve Samosa, és mindenféle ízletes töltelékkel nagyon elterjedt Indiában. A töltelék elkészítése kifejezetten egyszerű, maga a tészta sem bonyolult, inkább a táskák töltése és összecsomagolása igényel egy kis jártasságot és magabiztosságot a konyhában. Cserébe rendkívül finom és különleges ízvilágot kapunk. A nálunk is teljesen hagyományos zöldségekkel töltött tésztatáskák a rengeteg ízletes és különleges Horváth Rozi fűszernek köszönhetően nem mindennapi élményben részesítenek minket.

Elkészítés:

  1. Első lépésben készítsük el a tésztát. Ehhez a lisztet, a sót, az olvasztott vajat és a joghurtot egy tálban gyúrjuk össze sima tésztává. Egészen kemény tésztát fogunk kapni. Takarjuk le, és hagyjuk pihenni, amíg a tölteléket elkészítjük.

  2. A szegfűszeget, római köményt és koriandert egy száraz serpenyőben, nagy lángon pirítsuk kb. fél percig. Utána egy darálóban, aprítógépben vagy mozsárban őröljük meg.

  3. A fokhagymát és a gyömbért vágjuk apróra. A zöldségeket tisztítsuk meg és vágjuk 1-2 cm-es kockákra.

  4. Egy lábasban az olajon közepes lángon egy percig pirítsuk a fokhagymát és a gyömbért.

  5. Adjuk hozzá a zöldségeket és a fűszereket: koriander, római kömény, fahéj, kurkuma, babérlevél, bors, feketebors, szegfűszer és só. Öntsük fel egy kevés vízzel (kb. 0,5-1 dl), és fedő alatt, takaréklángon pároljuk puhára a zöldségeket kb. 25-30 perc alatt. Nem kell hozzá sok víz, csak éppen hogy ne ragadjon le, egészen sűrű masszát kell kapnunk a végén. Amikor elkészült, egy krumplitörő segítségével ízlés szerint kicsit pürésítsük.

  6. A tésztából vágjunk 10-11 dkg-os darabokat, és formázzunk belőlük golyót (összesen 8 db golyó lesz). Nyújtsuk ki a golyókat egyenként kb. 20 cm átmérőjű, egyenletes vastagságú körré, és vágjuk középen ketté. Így összesen 16 darab félkör alakú tésztánk lesz, ebből 16 darab töltött zöldséges táska készül. A tészta elég kemény, ezért nehéz nyújtani, de általában nem szükséges hozzá liszt, nem ragad. Ha mégis ragadna, akkor egy nagyon picit lisztezzük meg a deszkát és a tésztát.

  7. A töltéshez enyhén nedvesítsük be a tészta egyenes, vágott részét egy csíkban. A félkör alakú részét magunk felé fordítva, az egyenes, vágott rész két végét egymásra hajtva formázzunk egy tölcsért. Az egymásra hajtott, nedves részeket kicsit nyomkodjuk meg, hogy összeragadjanak.

  8. A tölcsért tartsuk az egyik tenyerünkbe, és a töltelékből tegyünk bele nagyjából 1-2 evőkanálnyit. Kicsit nyomkodjuk meg a tölteléket. A tölcsért karimáját is nedvesítsük meg, és nyomkodjuk össze a két oldalát. Így egy kicsit duci, háromszög alakú, töltött tésztatáskát kapunk.

  9. Egy mély edényben melegítsünk a sütéshez olajat. Nem kell, hogy nagyon forró legyen, ideális esetben éppen hogy csak sisteregnek a tésztatáskák, és 6-8 perc alatt sülnek pirosra. Tegyünk bele annyi töltött tésztatáskát, amennyi egyszerre belefér, és a sütési idő felénél egyszer megfordítva süssük őket pirosra.

Értékeld a receptet:
Hozzászólások:

Kapcsolódó receptek

Tepsis sült krumpli fokhagymával és snidlinggel